Poplachový systém na hlásenie narušenia
Ako to funguje
K ústredni sú pripojené (kabelážou alebo bezdrôtovo) viaceré typy snímačov, ktoré po vyhodnotení „nekorektného“ stavu pošlú do ústredne signál. Ústredňa ho vyhodnotí a podľa naprogramovaného postupu realizuje vopred uložené činnosti – napr. zapne sirénu, svetelný maják alebo pošle signál do strediska registrácie poplachov (SRP), ktoré následne vyšle zásahovú jednotku do narušeného objektu. Niektoré typy ústrední dokážu na základe naprogramovaných postupov spínať elektrické obvody, napr. zapnúť svetlo, zatvoriť elektrickú bránu a podobne.
Základné typy snímačov:
- snímač pohybu – narušenia priestoru,
- snímač teploty, dymu, plynu, vody, otrasov, rozbitia/rezania skla,
- panika tlačidlo na manuálne spustenie poplachu a privolanie pomoci (SRP),
- magnetický kontakt, ktorý deteguje rozpojenie, napr. otvorenie dverí.
V prípade, že by ste si chceli poistiť nehnuteľnosť proti krádeži, poisťovňa pri výpočte výšky poistného zohľadňuje okrem iného aj to, či je v objekte nainštalovaný alarmový systém a tiež či tento alarm inštalovala špecializovaná firma. V takomto prípade vás splátka poistného vyjde rozhodne lacnejšie.
Kamerový systém
V súčasnosti je ponuka kamerových systémov naozaj široká – množstvo typov, množstvo technických parametrov, množstvo funkcionalít. Ucelené kamerové systémy umožňujú nahrávanie, diaľkový prenos obrazu, ale s prepojením s ďalšími inteligentnými softvérmi sú možnosti takmer neobmedzené. Výber toho správneho kamerového systému si vyžaduje zhodnotiť množstvo faktorov. Naši skúsení technici vám po obhliadke objektu a dôkladnej analýze navrhnú kamerový systém na mieru.