Mnohé firmy si videomonitoring stále mýlia iba s prenášaním obrázkov, resp. videa do monitorovacej miestnosti (SRP). Táto služba však dokáže omnoho viac. Výrazným spôsobom znižuje náklady, vďaka čomu je považovaná za budúcnosť bezpečnostných služieb.

Efektívna ochrana majetku

Z pohľadu klasickej ochrany majetku je ideálne spojenie video systému s niektorým iným technickým prostriedkom ochrany, hlavne PSN (poplachový systém narušenia – alarm). Primárna technológia (PSN) vyvolá alarm a náš operátor v SRP si môže vďaka sekundárnej technológii (video systém) preveriť situáciu pomocou spätne nahraných kamerových záznamov.​
null

Videomonitoring je mimoriadne vhodný na miestach s vysokým rizikom výskytu falošných poplachov (pohyb stromov, prelet vtákov alebo pohyb domáceho zvieraťa a pod.) Vďaka kamerám dokážeme rozoznať, či je výjazd naozaj nevyhnutný, a eliminovať tak zbytočné výjazdy zásahovej jednotky.

Využitie

  • príjazd/odjazd vozidiel z areálu
  • počítanie osôb
  • otvorenie rampy len známym vozidlám
  • spínanie elektrických zariadení (napr. zapínanie svetiel)
  • ochrana majetku

Techniku tvoria koncové zariadenia (kamery), ktoré môžu byť prepojené do riadiacej jednotky. Naši technici vám s radosťou navrhnú kamerový systém podľa vašich potrieb a požiadaviek – Inštalácia a servis techniky.

videomonitoring-securiton