[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mnohé firmy si videomonitoring stále mýlia iba s prenášaním obrázkov, resp. videa do monitorovacej miestnosti (SRP). Táto služba však dokáže omnoho viac. Výrazným spôsobom znižuje náklady, vďaka čomu je považovaná za budúcnosť bezpečnostných služieb.

Efektívna ochrana majetku

Videomonitoring je považovaný za vyšší stupeň napojenia na pult centrálnej ochrany.

Po prijatí alarmového signálu z bezpečnostnej technológie (primárna technológia) operátori preveria vzniknutú situáciu pomocou prezretia záznamov z kamerovému systému (sekundárna technológia) a vyhodnotia opodstatnenosť vysielania zásahového vozidla.
null

Je mimoriadne vhodný na miestach s vysokým rizikom výskytu falošných poplachov (napr. aj exteriér – pohyb stromov, prelet vtákov alebo pohyb zveriat) alebo na miestach s oprávneným pohybom (napr. administratívna budova – zamestnanci, bytový dom – obyvatelia) Vďaka kamerám dokážeme zistiť, čo alarm spôsobilo a eliminovať tak zbytočné výjazdy zásahovej jednotky.

  • Ochrana exteriérov (vonkajšie areály)
  • Administratívne budovy a obchodné centrá – nočný režim (oprávnený pohyb)
  • Bytové domy

Komplexnosť služieb

Táto služba sa zvyčajne kombinuje s technologickým monitoringom a vzdialenou obsluhou.

Kombináciou jednotlivých služieb sa zabezpečí komplexná služba vzdialenej ochrany a obsluhy nielen jednoduchších objektov, ale aj komerčných budov a areálov, čo umožňuje nahradiť funkciu fyzickej strážnej služby a výrazne šetriť prevádzkové náklady klienta.

Zákazník sa vďaka kombinácii týchto služieb môže spoľahnúť, že má svoj objekt pod kontrolou nielen z hľadiska ochrany pred krádežou, ale tiež pred rôznymi nepríjemnými udalosťami, ktoré by mohli ohroziť jeho podnikateľskú činnosť (potopa, prehriatie serverovne, výpadok elektrickej energie, skrat technológii atď.). Zároveň umožňuje diaľkovo spravovať a ovládať akékoľvek technológie, podľa vopred stanovených pravidiel (napr. sprístupnenie areálu pre odvoz smetí alebo dovoz tovaru)

Techniku nevyhnutnú na poskytovanie tejto služby tvorí väčšinou kombinácia bezpečnostného systému EZS, kamerového systému CCTV a prístupového systému SKV. Tie môžu byť podľa potreby doplnené o  ďalšie doplnkové systémy, akými sú komunikačné systémy (napr. intercom), parkovacie systémy a technológie umožňujúce vzdialene ovládať elektrické zariadenia.  Naši technici vám s radosťou navrhnú celý systém podľa vašich potrieb a požiadaviek – Inštalácia a servis techniky.

securiton_pult centralnej ochrany_videomonitoring