Mnohé firmy si videomonitoring stále mýlia iba s prenášaním obrázkov, resp. videa do monitorovacej miestnosti (SRP). Táto služba však dokáže omnoho viac. Výrazným spôsobom znižuje náklady, vďaka čomu je považovaná za budúcnosť bezpečnostných služieb.

Efektívna ochrana majetku

Využíva sa spojenie video systému s bezpečnostným systémom. Primárna technológia (vhodný bezpečnostný systém) vyvolá alarm a náš operátor si môže vďaka sekundárnej technológii (video systém) preveriť situáciu pomocou spätne nahraných kamerových záznamov.​
null

Videomonitoring je mimoriadne vhodný na miestach s vysokým rizikom výskytu falošných poplachov (napr. aj exteriér – pohyb stromov, prelet vtákov alebo pohyb domáceho zvieraťa atď.) Vďaka kamerám dokážeme rozoznať, či je výjazd naozaj nevyhnutný a eliminovať tak zbytočné výjazdy zásahovej jednotky. Je preto považovaný za akýsi vyšší stupeň pultu centrálnej ochrany.

  • Ochrana exteriérov (vonkajšie areály)
  • Administratívne budovy a obchodné centrá – nočný režim (oprávnený pohyb)
  • Bytové domy

Vzdialená správa budov a areálov

Okrem vzdialeného dohľadu nad budovou či areálom dokážeme vykonávať aj jeho vzdialenú správu, čím sa nahradí nutnosť fyzickej prítomnosti pracovníka na množstvo rutinných prác. Vzdialenú správu vykonávame spínaním elektrických zariadení ako napr. ovládanie svetiel, brány, výstražných systémov, bezpečnostného systému, atď.
Vzdialenú správu je možné vykonávať buď v pravidelných časoch alebo na vyžiadanie.

Techniku tvoria koncové zariadenia (kamery), ktoré môžu byť prepojené do riadiacej jednotky. Naši technici vám s radosťou navrhnú kamerový systém podľa vašich potrieb a požiadaviek – Inštalácia a servis techniky.

videomonitoring-securiton